Urheilu

Jääkiekon MM-kisat 2018 ottelu-ohjelma, näin pelataan Tanskassa

Jääkiekon miesten MM-kilpailut 4.-20. toukokuuta 2018: A-lohko (Kööpenhamina): Itävalta, Ranska, Ruotsi, Slovakia, Sveitsi, Tshekki, Valko-Venäjä, Venäjä. B-lohko (Herning): Etelä-Korea, Kanada, Latvia, Norja, Saksa, Suomi, Tanska, USA.

Jääkiekon miesten MM-kilpailut 4.-20. toukokuuta 2018:

A-lohko (Kööpenhamina): Itävalta, Ranska, Ruotsi, Slovakia, Sveitsi, Tshekki, Valko-Venäjä, Venäjä.

B-lohko (Herning): Etelä-Korea, Kanada, Latvia, Norja, Saksa, Suomi, Tanska, USA.

Perjantai 4.5.

Klo 17.15 Venäjä-Ranska (A-lohko), klo 17.15 USA-Kanada (B-lohko), klo 21.15 Ruotsi-Valko-Venäjä (A), klo 21.15 Saksa-Tanska (B).

Lauantai 5.5.

Klo 13.15 Sveitsi-Itävalta (A), klo 13.15 Norja-Latvia (B), klo 17.15 Ranska-Valko-Venäjä (A), klo 17.15 Suomi-Etelä-Korea (B), klo 21.15 Tshekki-Slovakia (A), klo 21.15 Tanska-USA (B).

Sunnuntai 6.5.

Klo 13.15 Itävalta-Venäjä (A), klo 13.15 Etelä-Korea-Kanada (B), klo 17.15 Ruotsi-Tshekki (A), klo 17.15 Saksa-Norja (B), klo 21.15 Slovakia-Sveitsi (A), klo 21.15 Latvia-Suomi (B).

Maanantai 7.5.

Klo 17.15 Valko-Venäjä-Venäjä (A), klo 17.15 USA-Saksa (B), klo 21.15 Ruotsi-Ranska (A), klo 21.15 Kanada-Tanska (B).

Tiistai 8.5.

Klo 17.15 Itävalta-Slovakia (A), klo 17.15 Etelä-Korea-Latvia (B), klo 21.15 Tshekki-Sveitsi (A), klo 21.15 Suomi-Norja (B).

Keskiviikko 9.5.

Klo 17.15 Sveitsi-Valko-Venäjä (A), klo 17.15 Saksa-Etelä-Korea (B), klo 21.15 Ruotsi-Itävalta (A), klo 21.15 Suomi-Tanska (B).

Torstai 10.5.

Klo 17.15 Slovakia-Ranska (A), klo 17.15 USA-Latvia (B), klo 21.15 Tshekki-Venäjä (A), klo 21.15 Norja-Kanada (B).

Perjantai 11.5.

Klo 17.15 Ranska-Itävalta (A), klo 17.15 Tanska-Norja (B), klo 21.15 Valko-Venäjä-Tshekki (A), klo 21.15 USA-Etelä-Korea (B).

Lauantai 12.5.

Klo 13.15 Slovakia-Ruotsi (A), klo 13.15 Latvia-Saksa (B), klo 17.15 Itävalta-Valko-Venäjä (A), klo 17.15 Tanska-Etelä-Korea (B), klo 21.15 Venäjä-Sveitsi (A), klo 21.15 Kanada-Suomi (B).

Sunnuntai 13.5.

Klo 17.15 Ranska-Tshekki (A), klo 17.15 Norja-USA (B), klo 21.15 Sveitsi-Ruotsi (A), klo 21.15 Saksa-Suomi (B).

Maanantai 14.5.

Klo 17.15 Venäjä-Slovakia (A), klo 17.15 Etelä-Korea-Norja (B), klo 21.15 Tshekki-Itävalta (A), klo 21.15 Kanada-Latvia (B).

Tiistai 15.5.

Klo 13.15 Sveitsi-Ranska (A), klo 13.15 Suomi-USA (B), klo 17.15 Valko-Venäjä-Slovakia, klo 17.15 Kanada-Saksa (B), klo 21.15 Venäjä-Ruotsi (A), klo 21.15 Latvia-Tanska (B).

Torstai 17.5.

Klo 17.15 puolivälierä (Kööpenhamina), klo 17.15 puolivälierä (Herning), klo 21.15 puolivälierä (Kööpenhamina), klo 21.15 puolivälierä (Herning).

Lauantai 19.5.

Klo 16.15 välierä (Kööpenhamina), klo 20.15 välierä (Kööpenhamina).

Sunnuntai 20.5.

Klo 16.45 pronssiottelu (Kööpenhamina, klo 21.15 loppuottelu (Kööpenhamina).

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.

Etusivulla nyt

Uusimmat: Urheilu

Luetuimmat paikalliset

Uusimmat

Luetuimmat