Paikalliset

Yhteishaun tulokset julki – he pääsivät opiskelemaan Nurmijärven kouluihin

Esko Artell

Lukiokoulutuksen ja ammatillisen koulutuksen yhteishaun tulokset julkaistiin torstaina 14. kesäkuuta.

Alla niiden opiskelemaan valittujen opiskelijoiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimen julkaisuun.

Arkadian yhteislyseo, yleislinja:

Achrén Sara (varasijalta)
Ahde Krista
Ahola Juhani
Ahonen Lasse
Aro Vilma
Eloranta Iris
Eriksson Noora
Fagerroos Alvar
Georg Gert
Grönqvist Laura
Haapanen Heta
Haarahiltunen Otto
Hagman Miro
Haime Miro
Hakala Emilia
Hakala Julia
Hakkala Tuomas
Hartikainen Elina
Heikkilä Pauliina
Heino Ida
Hiiro Aleksanteri
Holma Ester
Holma Pälvi
Honkala Anni
Huttunen Veera
Hämäläinen Juho
Hännikäinen Miko
Häyrinen Miikka
Ikonen Annora
Jatkola Julianna
Joensuu Sanna
Jylhä Upi
Järvelä Jesper (varasijalta)
Järvinen Roope
Jääskeläinen Luukas
Kaarnakorpi Severi
Kahila Kirsi
Kallioniemi Jenni
Karjalainen Kaisa
Karppinen Akseli
Kemppainen Joanna
Ketomäki Matias
Koivu Lotta
Korpela Elli
Korpihalla Jenni
Korteniemi Anni
Kytömäki Helmi
Kääriäinen Markus
Köntti Jenny
Könönen Niilo
Laakso Antti (varasijalta)
Laakso Kati
Laukala Janette
Lawrence Isabel
Lehti Leo
Lehto Viivi
Leinonen Sara
Leiponen Laura
Leivo Vilma
Liikkanen Matias (varasijalta)
Liljaniemi Aapo
Lindemann Rasmus
Lindén Eetu
Lindén Nea
Lipponen Roosa
Lohilahti Janette
Lukkari Aino
Luukkonen Minja
Majurinen Aarni
Malmivuori Nanja
Markkanen Rosa
Murtoniemi Laura
Myllymäki Oliver
Myllö Akseli
Mäenpää Konsta (varasijalta)
Mäenpää Roope
Mäkinen Aura
Niemelä Essi
Nieminen Maria
Nuopponen Pinja
Nurkkala Senni
Nuutila Leevi
Nyström Nana
Pajulahti Krista
Palmu Aleksi
Patrikainen Julianna
Paukkunen Wilhelm
Pellikka Ida
Peltonen Nella (varsijalta)
Perälampi Miili
Piirainen Pietu
Pitkänen Juuso
Pulkkinen Emmi
Punkari Henrik
Pursiainen Miki
Puusniekka Pinja
Puustinen Nea
Päkkilä Pihla
Rainio Isabel
Rehtijärvi Ani
Riihimäki Josefina
Rosén Susanne
Rytkönen Mona
Räsänen Vilma
Rönn Eemil
Saari Jemina
Saarnio Julia
Saartoala Senni
Saastamoinen Claudia
Salminen Vico
Sandvik Jessica
Sappinen Sanna
Siltanen Aleksanteri
Suhonen Otto
Suominen Pihla
Thynell Senni
Toikka Lassi
Tuuri Julia
Usenius Lassi
Vahteristo Tuomas
Vallinkoski Ville
Vaulamo Eemil (varasijalta)
Venna Helmi-Riitta
Viitavaara Rebekka
Virtanen Aaro
Vuorio Aleksi
Vähämurto Riina
Väisänen Sauli
Väänänen Aapo
Wilenius Liinu
Wiren Emmi

Arkadian yhteisluseo, taidelinja:
Ala-Ranta Anni
Haukkala Sohvi
Helkala Sanni
Koivumäki Melina
Lampuoti Aaro
Lehtomäki Tessi
Malmström Oona
Mata Eriksson Sandra
Matthews Ella-Marja
Nissinen Helmi
Salo Sofia
Sandvik Jesper
Takala Siiri
Tuomi Otava

Nurmijärven yhteiskoulun lukio:

Achrén, Sara Maria Hellikki
Airikkala, Saara Viola
Alho, Valtteri Mika Edvard
Dolk, Rea Kristina
Gyldén, Juhani Sakarias
Hakarinne, Kasika
Hallikainen, Samuel Matias
Halonen, Elsa Henriikka
Heikkinen, Roope Petteri
Heinonen, Arianne Josefiina
Helminen, Juuli Eveliina
Hievanen, Oliver Riku Viljami
Häkkinen, Santeri Emil
Itkonen, Emma Katariina
Johansson, Micael Erik
Jokinen, Janni Julia
Kaarila, Sanni Karoliina
Kajava, Jesse Mathias
Kallio, Sofia Mona Vilhelmina
Karjalainen, Minna Anneli
Katainen, Lassi Henrikki
Kenttämies, Anna-Sofia Marjukka
Kirkkari, Matti Heikki
Koffert, Kasper Alexander Allan
Koljonen, Sointu Maria Hannele
Kontulainen, Saku Kasperi
Koponen, Eelis Petteri
Korhonen, Emma Elisabeth
Korhonen, Viivi Katariina
Kortejärvi, Anni Eveliina
Kuikka, Jyri Topias
Kujala, Iida Emilia
Laakso, Antti Akseli Viljam
Lahtinen, Lauri Johannes
Lammi, Saara Lotta Tuulia
Lamminluoto, Joa Johannes
Lehesranta, Jonne Jalmari
Liestalo, Eemil Oliver
Liikamaa, Taneli Johan
Lounela, Anni Kerttu
Marjanen, Eetu Matias
Mayoss, Darren Jonathan William
Meriö, Roope Valtteri
Mäenpää, Konsta Juhani Antinpoika
Mäkinen, Tomi Jalmari
Mäkäräinen, Oona Ilta-Meri
Nihtilä, Onni Eemil Juhani
Nykänen, Kaisla Emilia
Nyyssönen, Salla Marjatta
Oksa, Eetu Frans Mikael
Pakarinen, Saana Reetta
Palokangas, Minttu Mari Aurora
Paukkeri, Heidi Johanna
Pernu, Ella Aurora
Perä, Susanna Irma
Polvinen, Jessica Emilie
Rantanen, Olivia Amanda
Remes, Eetu Kristian Jouninpoika
Repo, Arttu Jussi Matias
Saarikko, Esko Taneli Vihtori
Salminen, Janika Karoliina
Savolainen, Luukas Aleksanteri
Siikavirta, Niklas Tapani
Tervo, Antti Eerikki
Uuttu, Jenni Maria
Vanhasaari, Toivo Edvin Antero
Vasantola, Veeti Valtteri
Vataja, Viivi Sofia
Veijola, Jaakko Ilmari
Vesanto, Vilma Maria Aurora
Vuorensola, Olivia Olga Aurora
Vähätupa, Theo Leevi Oskari
Westerlund, Topi Antero
Ylä-Jääski, Hille Helena
Ypyä, Johan Samuel
Ypyä, Linnea Anna Sofia

12 ei antanut lupaa nimen julkaisuun. 

Rajamäen lukio:

Autioniemi, Julia
Bordi, Rasmus
Gerpe, Matias
Hiisvirta, Sonja
Jantunen, Lauri
Jauhiainen, Nita
Jokelainen, Sara
Kivi, Vivica
Kiviniemi, Tino
Kolehmainen, Elias
Kolehmainen, Emil
Korsman, Ella
Laakso, Robert
Laiho, Leevi
Lamminen, Jesse
Lempinen, Mette
Liikkanen, Matias
Lindström, Sinna
Mattinen, Pauliina
Mikkola, Jarkko
Murto, Matias
Mustonen, Oona
Nauha, Fanni
Naumanen, Nora
Nissinen, Rami
Nätt, Lauri
Palomäki, Oskari
Parikka, Antton
Pitkänen, Kirsi
Pulkka, Tomi
Pulkkinen, Lotta
Raita, Olli
Renlund, Oskari
Runsten, Anni
Salin, Viivi
Sarmala, Samuli
Saukonoja, Inka
Savinainen, Topi
Sedergren, Sini
Sevenius, Emma
Sirkiä, Jori
Sjöholm, Matias
Syrjä, Otto
Taipale, Fiona
Tarkiainen Jannica
Tervanen, Aaro
Tiainen, Siiri
Timonen, Taika
Tuomala, Josefina
Turpeinen, Julius
Turunen, Jenni
Tuutti, Nana
Vartiainen, Patrik
Venho, Jesper
Väyrynen, Juuli
Väyrynen, Nea

Lisäksi viisi hyväksyttyä, jotka eivät halua nimeään julkaistavan.

Keuda Nurmijärvi, Perttula

Autoalan perustutkinto:

Annala Lauri
Berg Mikael
Dolk Ronja
Karikoski Jere
Kukkanen Tino
Knuuttila Veeti
Mäkelä Roni
Rajatammi Joonas
Rautio Santeri
Roininen Aapo
Räsänen Mici
Savikko Luka
Sinisalo Maija
Torres Lucas
Vihavainen Tuomas

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto:

Aittosaari, Tommi Kristian
Auvinen, Verna Anniina Odilia
Dahlman, Lotta Pauliina
Hakkarainen, Sonja Amanda
Juola, Milla Talvikki
Karvonen, Elena Anni Maria
Manninen, Niko Mikael
Melender, Olivia Elisabet Erica
Ojala, Henriikka Nina Katariina
Putkonen, Joona Eetu Oskari
Relander, Emmi Julia
Rouhikoski, Oliver Isak
Salminen, Kati Pauliina
Saukkola, Oscar Laurent Sakari
Saxell, Eetu Mikael
Vlasov, Katja Eveliina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto:

Cercas, Amanda Elina
Holmberg, Viivi Emilia Susa>nna
Husseini, Mohammad Shah
Ikonen, Iida-Lotta Linnea
Isokääntä, Fanni Siiri Elisabet
Klasila, Ella-Maria
Koivu, Krista Julia
Kylökäs, Siiri Margit
Lehtimaa, Richard Allan Henrik
Lehtola, Veera Lotta Vilhelmiina
Lehtonen, Anna Sofia
Ruotsalainen, Jasmin Roosa Amanda
Savolainen, Elisa Tuulia
Turunen, Johanna Ella Sofia
Tölli, Emma Karoliina
Tölli, Rebekka Aino Lyydia

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto:

Halme, Erno Eemil
Heikkinen, Jesse Matias
Helpiö, Manu Rauno Oskari
Hämäläinen, Matias Joonatan
Lailio, Jani Pekka
Maanselkä, Niilo Olavi
Nummila, Samuli Jouni Kristian
Ogleznev, Daniel Artturi
Peltomaa, Jesper Aapo Emil
Puoskari, Marcin Matias
Puttonen, Mikko Tapani
Puustinen, Jesse Petteri
Raudsaar, Sander
Rouvali, Ville Antero
Sarpalehto, Aaron Ilkka Erik
Sassi, Roope Erik Akseli
Tikkanen, Rasmus Petteri
Vaarala, Michaela Emilia

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto:

Gråsten, Samu Kristian
Olkkonen, Jose Miko Aleksi
Pasanen, Eetu Valtteri Antero
Räty, Sakari Joonatan
Vähä, Eetu Petri Juhani

Etusivulla nyt

Uusimmat: Paikalliset

Luetuimmat paikalliset

Uusimmat

Luetuimmat