Paikalliset

Nurmijärven oppilaitoksista valmistuneet 2019 – katso lista

Nurmijärven Uutiset onnittelee kaikkia valmistuvia.

Riitta Ketola

KEUDA, PERTTULA

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto

Haapaniemi Joni Petteri

Heinonen Ira Maaria

Hälvä Leevi Onni Oskari

Laakkonen Senja Susanna

Mikkola Sofia Jasmin

Sinervo Seppo Toivo Ilmari

Autoalan perustutkinto

Juntunen, Jere Petri Juhani

Järvensivu Nuutti Aleksi

Koponen Joonas Juhani

Korpihalla Tero Matti

Laine Maiju

Pajusalu Eerik

Törmänen Janne Mikko

Väänänen, Topi Niilo Johannes

Vaalivirta, Aapo Väinö

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Boman Eerika

Humalajoki Eetu

Pöntinen Vihtori

Ruusuvirta Mila

Ruusuvirta Pauliina

Soiniitty Inkeri

Turunen Marjut

Törrönen Outi

Liiketalouden perustutkinto

Forsström Ada Anna Sofia

Kortesoja Linda Maaria

Koski Anton Ilmari 

Lappalainen Toni Pekka Tapani

Pajulahti Timo Sakari

Pitkänen Tapio Antti Ilmari

Liiketoiminnan perustutkinto

Kaura Jasmin Niina Susanna

Koski Kia Helena Karoliina

Liias Ilmari Hermanni

Media-alan perustutkinto

Huppunen Santeri

Rakennusalan perustutkinto

Jeramo Elmer Juhani

Jukarainen Eetu Juho Mikael

Kujala Joonas Valtteri

Nurmela Niklas Waltteri

Vainio Jasperi

Voliotis Ioannis Oskar

Sosiaali- ja terveyalan perustutkinto

Färm Katja

Haavisto Maija

Laitinen Sari

Nyholm Pinja

Kallioinen Lotta

Manninen Tiia

Mustonen Vilhelmiina

Nyyssönen Jenna

Ojamäki Roosa

Partanen Tiina

Patterson Nico

Rantanen Veera

Savolainen Matilda

Simonen Sara

Syrjälä Jenna

Tittonen Marjo

Tölli Elina

Väisänen Nea

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Heinänen Niclas

Karjalainen Roope Asser

Kilpeläinen Jaako

Kivelä Eemeli

Kivi Tomi Niklas

Koivisto Alex Eetu Kalevi

Koivistoinen Mikko

Kokki Oliver Samuel

Koski Roope Miikka Topias

Maanselkä Topi

Naukkarinen Niko

Nielsen Micky

Niskanen Tomi

Peura Roni

Ritari Daniel Mickey

Rytkönen Ida Marleena

Sorvari Mika Markus

Vuorinen Tomi Ensio

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto

Herranen Ville

Kujala Eeti

Lähteenlahti Miika

Lönnqvist Frans

Manner Veeti Ahti Eemil

Suihkonen Aapo

Tilja Katri Kaisa Maria

Vilppula Ville Vili Vilhelmi

Virta Santeri

 

TYÖTEHOSEURA

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja

Aatrokoski Mika

Harju Mikko

Laukkanen Teemu

Nikander Joona

Rantanen Aleksi

Viertola Tuomo

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja

Eloranta Jali

Henttunen Rieti

Järvinen Sami

Laatio Teo

Lahtinen Aleksi

Sarpalehto Rikhard

Torkkel Matias

Kuljetusalan perustutkinto, autonkuljettaja

Ekman Rami

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja

Al Zubaidi Ali

Al-Dulaimi Husam

Ali Omar Karwan

Feng Yun

Gattan Shaima

Hersi Ahmed

Luo Zhongan

Mattila Janne

Muhumad Ahmed Nouradin

Nkonda Pedro

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Cabrera Henry

Ekman Rami

Hyvärinen Jouko

Iskala Mikael

Juutinen Gia

Kaario Pietu

Mäensivu Aku

 

HUMAK, Kiljava

Yhteisöpedagogi

Jokinen Matti Mikael

Kaasalainen Anu Helena

Keihäs Laura Anna Maria

Korpisalo Mallu Marjo-Riitta

Kuikka Katri Elina

Kuisma Mirva Ida Johanna

Multanen Heidi Maria

Paronen Laura Katariina

Persson Sini Anniina

Viitala Arho Elias

Wester Taru Maritta

 

HYRIA

(Huom! Listassa vain nurmijärveläiset koulusta valmistuneet)

Perustutkinnot:

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti

Rosenlöf Sepeteus

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Dahlsten Tomi

Koskimaa Tomi

Vesanen Roni

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Laakso Oona

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja

Keinänen Juho

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Alén Janina

Juuri Janna

Kinnunen Nora

Kivi Janina

Korkiakoski Eetu

Niemelä Tommy

Pekkola Kati

Pyhältö Tommi

Vihtonen Kirsi

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja

Seijari Johanna

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä

Manninen Veera

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Pekkanen Minna

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja,

Kapanen Laura

Mattila Elina

Poimaa Iina

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Peussa Markus

Räikkönen Patrik

Saarinen Kalle

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Korhonen Joona

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja

Kreander Eemeli

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja

Lindfors Lisette

Ammattitutkinnot:

Isännöinnin ammattitutkinto

Huittinen Julius

Huom! Listassa vain ne oppilaat, jotka ovat antaneet koululle luvan nimensä julkaisuun. 

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.

Lisää aiheesta

Tässä ovat Nurmijärven uudet ylioppilaat – katso lista15.5.2019 13.35

Etusivulla nyt

Uusimmat: Paikalliset

Luetuimmat paikalliset

Uusimmat

Luetuimmat