Pro Valkjärvi

Vuosikokouksessa 19.4. puhutaan kirkkovenesouduista

Keijo West

Pro Valkjärvi-yhdistyksen vuosikokous pidetään

tiistaina 19. huhtikuuta klo 19 Arkadian lukiossa, Lepsämäntie 15.

Soutujoukkueita on ilmoittautunut jo, mm. Klaukkalan Kiri, Nurmijärven Latu, Klaukkalan Yrittäjät, Sport Eagles, Meikku Pirttilahden joukkue, Valkjärven Airut, Klaukkalan Lions Club, Toivola-seura,  Rajamäen Lions Club, Nurmijärven seurakunta.  Mukaan mahtuu vielä, mutta lähtöajat täyttyvät!  Soudut järjestetään 13.-14. toukokuuta Lähtelän rannassa. Katso kotisivut.

Tapahtumaan kannattaa tulla myös omilla veneillä tai kanooteilla!

Hallitus kokoontuu klo 18.

Tervetuloa!

Pro Valkjärvi

Aikaisempia kirjoituksia

Pro Valkjärvi

Pro Valkjärvi -yhdistyksen tavoitteena on Klaukkalan taajaman tuntumassa olevan Valkjärven vedenlaadun parantaminen, sekä Valkjärven luonnonsuojelun ja maisemanhoidon edistäminen.

Vedenlaadun ja luontoarvojen lisäksi Pro Valkjärvi tähtää myös ihmisten virkistysmahdollisuuksien parantamiseen Valkjärvellä, luonnollisesti ympäristöä ja luontoa kunnioittaen. Yhdistyksen jäsenetuihin kuuluu soutuveneen ja kanootin käyttö.

Lisätietoja

www.provalkjarvi.fi

Ilpo Pölönen, pj.
[email protected]
040 830 5984

Uusimmat mielipiteet