Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Lukijalta | Vielä Rajamäen terveysaseman tulevaisuudesta

Kiitos May Roth-Edelmann kannanotostasi Rajamäen terveysaseman säilymisen puolesta (NU 11.2.23). Asia koskee Rajamäen, Röykän ja Herusten lisäksi myös Suomiehen, Nukarin ja Raalan kyliä, oikeastaan koko kuntaa.

Rajamäen terveysaseman hammashoitolaan tulee asiakkaita koko kunnan alueelta. Hampaita kun ei voi hoitaa etänä edes nykyisenä etävastaanoton aikana. Tärkeää on myös huomata, että Rajamäen terveysasema on esteetön.

Hyvinvointia on yhteiskunnassamme rakennettu jo pitkään ja nyt sitä ollaan romuttamassa järjettömällä organisaatiouudistuksella.

Ottakaa, hyvät kuntalaiset, yhteys aluevaltuutettuihinne ennen tuota ratkaisevaa huhtikuun kokousta, josta May Roth-Edelmannkin kirjoitti. Viime syksynä me heidät aluevaltuustoihin valitsimme!